Jak leczyć infekcję u 59-latka?

Panie Doktorze.. Proszę o pomoc.. Są święta a ja rozbity na drobne kawałki.. Byłem hospitalizowany przez 18 dni..z rozpoznaniem zaaplenia płuc i zaostrzenia POChP.. W leczeniu wdrożono mi m.in Metypred w dawce 20 mg dziennie.. Po zakończeniu hospitalizacji zażywalem zgodnie z zaleceniami p.Doktor Metypred w dawce 4mg przez 5 dni.. I odstawilem.. Mija piąty dzień po odstawieniu a ja czuję się jakbym miał ciężka alergie.. Zresztą trudno mi nawet opisać moje samopoczucie.. Mam 37.5temperatury.. Leje mi się z nosa i odkrztuszam flegme w sporych ilościach.. Poza tym dreszcze.. Osłabienie.. Tylko bym spał.. A gdy próbuję to nie mogę.. Proszę o pomoc.. Ile to będzie trwało.. Czy można jakoś złagodzić.. A może nawet powrócić do zażywania? Przepraszam za te pytania ale są święta i nie mam się do kogo udać.. Czy to minie panie Doktorze? Proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie w takiej sytuacji zgłosić się do lekarza z nocnej ambulatoryjnej pomocy lekarskiej.