Stosowanie Metypred a brak apetytu

Witam,od sześciu lat biorę metypred w dawce 4mg z powodu zespołu sjogrena,ostatnio mój lekarz reumatolog powiedział abym odstawiła steryd z dnia na dzień i tu moje wątpliwości czy takie nagłe odstawienie może mieć jakieś konsekwencje typu.osłabienie ,szybkie męczenie,uczucie zimna,brak apetytu,bo właśnie takie objawy występują u mnie.Mój lekarz twierdzi że była to zbyt mała dawka aby odczuć odstawienie leku.Czu rzeczywiście nie mam się czego obawiać?

Witam Panią,

Wszystko zależy od czasu trwania terapii, jeśli wynosiła ona powyżej 4 tygodni, to sugerowałbym stopniowo odstawienie leku, tj. redukcję do połowy tabletki przez 7 dni, a następnie 1/4 tabl. przez 7 dni i odstawienie. Wówczas nie objawy związane z odstawieniem leku nie powinny być dokuczliwe. 4 mg Metypredu, to faktycznie niezbyt duża dawka leku, ale wszystko zależy od czasu jej stosowania.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n.med. Marek Derkacz