Jak mam określić swoją orientację?

Zacznę od tego że już od małego chłopca zawsze interesowały mnie dziewczyny i nie wyobrażałem sobie żeby było inaczej. Przez pewien okres dojrzewania zaczęły mnie podniecać,zacząłem się w nich zakochiwać kilka razy byłem w związku i darzyłem je dużym uczuciem jednak te związki się skończyły i zostałem zraniony ale szybko się pozbierałem nigdy tak nie miałem takich przeczyć z chłopakami Chodź moje wątpliwości pojawiły się niedawno. Leżąc na łóżku pomyślałem sobie co by było gdybym bym homoseksualistą i się zaczęło Niestety mam taki charakter że strasznie przejmuje się niektórymi rzeczami. I przez ten czas dziwnie zaczęły mi się podobać mężczyźni byłem bardzo tym wystraszony czytałem dużo o tym na internecie nawet obejrzałem film pornograficzny dla homoseksualistów żeby sprawdzić czy mnie to podniecało ale nic mnie tam nie podniecało Z tego co czytałem to wychodziło mi że nie mogę być homoseksualistą Moje fantazje erotyczne zawsze były w roli głównej z dziewczynami i nigdy z mężczyznami Sama myśl że mógłbym być gejem mnie w pewien sposób obrzydza Sam się zastanawiam czy to przez hormony moje bo one strasznie mi wariują czy poprostu sam się nakręcam w tym temacie dodam też że gdy z 2 dni nie myślałem o tym to było wszystko w porządku a może zmienia mi się moja orientacja PROSIŁ BYM Z GÓRY ŻEBY OSOBA KTÓRA TO CZYTAŁAM NAPISAŁA MI JAKĄ MAM WEDŁUG NICH ORIENTACJĘ BARDZO BY MI TO POMOGŁO

Wydaje mi sie, ze może mieć Pan problemy nerwicowe i towarzyszące temu natretne myśli. Jeżeli pana pociąg seksualny nie miał i nie ma kierunku do osób tej samej płci, to raczej nie jest Pan orientacji homoseksualnej. Oczywiście, aby to w pełni stwierdzić wymagany jest dluzszy wywiad, więcej szczegółów i analiz. Tu, bazując na napisanych przez pana informacjach, stawiam hipoteze. Proponuję skonsultować sie z psychologiem i omówić z nim pana problem. Pozdrawiam

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Po dokładnym przeanalizowaniu Pana relacji, wnioskuję, że Pana orientacja seksualna, skoncentrowana jest na relacji heteroseksualnej, za słowami Pana: "...Zacznę od tego że już od małego chłopca zawsze interesowały mnie dziewczyny i nie wyobrażałem sobie żeby było inaczej. Przez pewien okres dojrzewania zaczęły mnie podniecać,zacząłem się w nich zakochiwać... "

Jednak, by nabrał Pan transparentności, co do zaprezentowanego wątku, widziałabym, u Pana potrzebę osobistej konsultacji psychologicznej, bądź seksuologicznej.

Życzę Panu radości oraz pomyślności, w codzienności,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Dzień dobry!

Nie jest możliwe odgadnąć ani zbadać ze 100%ową pewnością czyjejś orientacji seksualnej. Opiera się ona wyłącznie na Pana przeczuciu i tylko Pan może odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka ona jest.

Jest naturalne i powszechne, że osoby generalnie heteroseksualne mogą mieć także fantazje lub doświadczenie homoseksualne - i odwrotnie. Część seksuologów jest zdania, że w ogóle nie istnieje coś takiego, jak orientacja "czysto" heteroseksualna lub "czysto" homoseksualna.

Jeśli większość Pana potrzeb, fantazji i doświadczeń dotyczyła płci odmiennej, to z wysokim prawdopodobieństwem jest Pan osobą heteroseksualną. Nie byłoby jednak także niczego niepokojącego ani nieprawidłowego, gdyby odczuwał Pan także jakąś część siebie jako homoseksualną.

Jednocześnie jednak, sposób w jaki opisuje Pan swoje refleksje nad własną homoseksualnością, ma raczej charakter myśli natrętnych, lęków - niż rzeczywistych potrzeb seksualnych.

Pozdrawiam!