Jak nakłonić mamę do powrotu?

Witam. Mam 19 lat, a moja siostra 16. Mieszkamy już od ponad roku w Kanadzie.

Moja mama wyjechała tutaj z powodu męża, z którym i tak się rozwiodła. Natomiast w Polsce zostawiła wszystko co miała: prace, dom, rodzinę, znajomych, a mojej siostrze i mnie nie pozwoliła skończyć szkoły. O tym, że moja mama się rozwiodła nikt nie wie (oprócz mojej starszej siostry i paru cioć i wujków). Wszyscy jednogłośnie mówią abyśmy wróciły. Ja i moja siostra też tego chcemy, bo nie umiemy się znaleźć tutaj.

Jak mogę przekonać mamę do powrotu? Dodam, że rozmawiałam z nią i cały czas ucieka kiedy próbuje z nią porozmawiać.

Witam!

Wasza mama zdecydowała się pojechać za mężczyzną za ocean, musiało ją to wiele kosztować. Związek się rozpadł, tak jak wspomniałaś, praktycznie nikt o tym w Polsce nie wie. Porozmawiajcie o tym z mamą. Może ona nie chce wracać właśnie dlatego. Spróbujcie się wczuć w jej sytuację i postarać się zrozumieć.

Piszesz, że mama rzuciła wszystko, by być z mężem. A teraz, po rozpadzie małżeństwa, może czuć się poniżona, zrozpaczona, zagubiona, przygnębiona i może być jej wstyd wracać. Myślę, że powinnyście bardzo szczerze porozmawiać z mamą. Powiedzieć, co Wy czujecie, dlaczego chcecie wracać do kraju. W takiej rozmowie wypytajcie też mamę, jak ona to wszystko znosi, jak się z tym czuje, co ją motywuje do pozostania w Kanadzie.

Jedna taka rozmowa może nie przynieść odpowiedzi na Wasze pytania, starajcie się jak najczęściej rozmawiać z mamą o uczuciach. Dajcie jej wsparcie i zrozumcie jej postawę. Może dzięki takiemu działaniu dojdziecie do porozumienia i poprawicie Waszą sytuację w rodzinie. Zbliżycie się do mamy i pokażecie jej, że może Wam ufać i mieć w Was wsparcie.

Pozdrawiam