Jak pozbyć się 20 kg otyłości po zawale?

Jestem rok po zawale serca NSTEMI od zawału nie palę, biorę leki do kardiologa ciężko się dostać a najgorsze to są kilogramy których mi przybyło, aż 20. Może któryś ze specjalistów mógłby mi podpowiedzieć co pomalutku zrobić aby pozbyć się tego balastu będę wdzięczna tylko proszę nie odsyłać mnie do lekarzy. Nadmieniam, że jestem kobietą i mam 52 lata czy ktoś pomoże? Ważyłam 64 a teraz 83 kg.

Witam.

Nie napisała Pani jakiego jest wzrostu, dlatego nie mogę określić czy ma Pani nadwagę lub otyłość i jakiego stopni. Z tego co Pani pisze przez rok przytyła Pani 20kg. Być może przyczyną jest brak ruchu oraz niewłaściwe odżywianie. Po zwale bardzo ważne jest aby Pani styl życia był zdrowy, a co za tym idzie również odżywianie powinno być prawidłowe. Najlepiej udać się do dietetyka, który poprowadziłby Panią i wspierał przez cały okres diety, jeśli jednak nie chce Pani takiej pomocy, mogę zaproponować samodzielne odchudzanie.

Jednak na początek muszę przestrzec przed stosowaniem popularnych diet odchudzających- kategorycznie są one dla Pani przeciwwskazane. Najlepiej zapoznać się z nawykami zdrowego żywienia, wprowadzić je w życie i powoli tracić kilogramy, tylko wtedy bowiem odchudzanie będzie skuteczne. Proszę zapoznać się z artykułami: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-srodziemnomorska-a-nadcisnienie

Proszę również pamiętać o umiarkowanej, ale regularnej aktywności fizycznej. Można zacząć od spacerów, nordic walkingu czy spokojnego pływania. Proszę również spróbować wykonywać ćwiczenia z naszej strony internetowej.

Ważne jest konsekwentne dążenie do wyznaczonych celów.  Przede wszystkim jednak warto wiedzieć, że wiele dolegliwości zdrowotnych ulega zmniejszeniu po utracie nadmiernych kilogramów nawet o 10% obecnej masy ciała. Dlatego proszę nie rezygnować!

Pozdrawiam.