Jak radzić sobie z zachowaniem męża?

Dzień Dobry piszę w imieniu siostry bo ma problem z mężem. Od roku są małżeństwem ale po jakimś czasie zaczeło się psuć, chodzi o jej męża, zaczoł pić nie chodzić do pracy stwierdził że mu się nie chce, wyzywa żonę i dzieci a nawet po pijaku potrafi bawić się w damskiego boksera po pijaku jezdzi skuterem nie bierze pod uwagę że narobi se problemów bo on wie najlepiej ma gdzieś tłumaczenia rodziny robi po swojemu. Mówiłam siostrze że jak się wyżywa żeby dzwoniła na policije ale ona się boj jak mam jej pomóc.On jest w stanie na rodzine zapracować.Dziękuje.

Witam, mąż Pani siostry pije alkohol, nie pracuje. Stał się agresywny wobec rodziny. Jeżeli Pani siostra nie będzie chciała skorzystać z pomocy z obawy przed mężem, warto zadbać o wsparcie rodziny aby odzyskała poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli jest Pani świadkiem przemocy może Pani sama zwrócić się do ośrodka pomocy społecznej i zawiadomić o takiej sytuacji. Przesyłam do strony gdzie znajdzie Pani pomocne informacje: http://www.niebieskalinia.pl/pomoc/poradnie-pogotowia/poradnia-telefoniczna
Pozdrawiam
Dorota Nowacka