Jak skutecznie leczyć surowicze zapalenie siatkówki?

Zachorowałam i lecze się na surowicze zapalenie centralnej części siatkowki- plamki zoltej przede mną dalsza diagnostyką nie wiem co wywołało ten stan ale chce zapytać czy takie zapalenie może pozostawiać jakiś ślad w oku i czy moze nawracać?co robić by ewentualnie zapobiegać nawrotom brać jakieś suplementy czy w jakiś inny sposób jeśli tak to w jaki? jestem młoda kobieta bardzo boję się czy to oko będzie w pełni sprawne jak sprzed choroby bardzo dużo pracuje przed komputerem nie chce sobie pogorszyc

Witam.może nawracać. Zostawia bliznę lub ślad. .może nie być w pełni sprawne. Monitorować widzenie. Zrobić Oct. Sprawdzić się w kierunku Heli obacter pylori. Pozdrawiam serdecznie