Jak szybko pomóc osobie, która dostała ostrej biegunki z obfitym krwawieniem z odbytu?

Witam serdecznie. Jak szybko pomóc osobie, która dostała ostrej biegunki z obfitym krwawieniem z odbytu ( stosunkowo szybka utrata krwi, omdlenia)? (jesteśmy w kontakcie z gastroenterologiem-choroba w trakcie rozpoznania) - od razu dzwonić pod 112? co podać Poszkodowanej osobie, by Ją doraźnie wzmocnić, by zapobiec szybkiemu omdleniu? co mogę zrobić, by Jej ulżyć i pomóc? Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki. Pozdrawiam ciepło.

Witam.
Proszę szybko udać się do szpitala lub dzwonić po karetkę. Krwawienie z dolnego odcinka przewodu pokarmowego wymaga hospitalizacji. Sam Pan nic nie zrobi. Wymaga także diagnostyki i ustalenia przyczyny. Pozdrawiam

Jeśli krwawienie jest tak duże, że powoduje omdlenie to jedyną możliwością jest wezwanie pogotowia. Może jednak tak być, że omdlenie jest emocjonalne, spowodowane widokiem biegunki z krwią a nie gwałtownej utraty krwi.

W przypadku każdego omdlenia najlepiej położyć chorego z nogami uniesionymi do góry, a po odzyskaniu przytomności napoić.

Sugerowałbym też jak naszybsze rozpoznanie przyczyny choroby, powinna na początek wystarczyć jedne wizyta u doświadczonego gastroenterologa.

Więcej informacji znajdzie Pan na naszej stronie ( należy skopiować i wkleić link do przeglądarki ) :

http://www.melitamedical.pl/proktologia/informacje-dla-pacjenta/jakie-choroby-diagnozujemy-i-leczymy/