Jak ułożyć relacje z byłym partnerem po zdradzie?

Po 15 latach partner zostawił mnie dla kochanki. Walczyłam o nas, ale wybrał ją. Jak twierdzi, zakochał się, i dlatego oszukiwał mnie wiele miesięcy. Wyprowadziłam się, staję na nogi. Ale nie umiem zaakceptować tej kobiety. Jak w ogóle ułożyć sobie relacje z byłym partnerem w takiej sytuacji? Czy warto takie relacje utrzymywać? Bardzo mnie zranił, nasze rozstanie też było bardzo bolesne. Nie szanuję tej kobiety, jemu nie ufam, choć kontakty na razie utrzymujemy z powodów finansowych.

Pozdrawiam.

Zachęcam d skorzystania z pomocy psychologa, psychoterapeuty. Pomoże Pani przepracować emocje i zranienia związane z relacją i rozstaniem, odbudować poczucie wartości oraz zaufanie do ludzi. Wówczas będzie Pani mogła podjąć decyzje czy Pani chce, potrzebuje i potrafi utrzymywać relacje z byłym partnerem.

Trudno jest zbudować realcję z osobą, która nas zawiodła, zraniła. Taki kontakt może narażać na kolejne rany. Wiele osób w takich sytuacjach decyduje się uciąć kontakt dla chronienia siebie i nie ma w tym nic złego. Pani jednak zależy na podtrzymaniu tej relacji. Proszę słuchać siebie, swoich uczuć. Gdy czuje się Pani źle po spotkaniu lub w jego trakcie, jeśli jakaś rozmowa w jakiś sposób jest dla Pani uciążliwa - można się do tego przyznać, odejść.
Jeśli nie jest Pani w stanie sama poradzić sobie z tą trudną sytuacją, zachęcam do skorzystania z porady psychologa lub psychoterapeuty.