Jaka dieta, aby ćwiczenia były skuteczne?

Witam, W jaki sposób dobrać dietę, by ćwiczenia domowe przynosiły efekt (budowa mięśnia) oraz by nie schudnąć bardziej. Ważę 75kg przy wzroście 190cm co jest bardzo małą wartością. Chciałem zapytać o ilość posiłków i o rodzaj (nie można zapominać, że jestem studentem, wiecznie bez czasu i pieniędzy), natomiast nie mogę tak wyglądać i się czuć. Doprowadziłem do momentu w którym nawet psychika mi siada. To jest nie zdrowe, po drugie nie podobam się kobietą. Co Pan/Pani by mi doradziła?

Witam na początku warto, podnieść kaloryczność dotychczasowej diety, jednak należy pamiętać, aby były to wartościowe produkty. Białko powinno pochodzić z produktów mlecznych (mleko, kefir, maślanka, sery twarogowe), mięsa (pierś z kurczaka, indyka) oraz jaj. Do potraw można dodawać orzechy, pestki dyni, ziarna słoneczniki, migdały, które podniosą wartość energetyczną posiłku, a za razem wzbogacą Pana dietę w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Warto, także spożywać oliwy oraz oleje ( surowe) np. jako dodatek do sałatek, podnosząc ich kaloryczność. Do zup można dodać jogurty naturalny lub jogurt grecki, przez co w łatwy sposób zwiększymy wartość energetyczną obiadu. Po treningu warto dostarczyć białko oraz węglowodany (do około 20 min po odbytych ćwiczeniach), najlepszym sposobem będzie przygotowanie koktajlu na bazie jogurtu, maślanki lub kefiru oraz owoców, można dosypać łyżkę otrębów, które są źródłem błonnika.

Zapraszam do odwiedzenia bloga z przepisami, które pomogą Panu urozmaicić dotychczasową dietę http://fit-amina.blogspot.com

Pozdrawiam
Magdalena Borowiec