Jaka może być przyczyna bólu pod żebrami?

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu odczuwam ból w miejscu gdzie kończą się żebra po lewej stronie. W tej chwili nie jest taki intensywny jak wcześniej. Najbardziej bolało mnie jak kasłałem. Teraz tylko jak dotykam ale nie jest taki silny. Czy w ten ból może być zaangażowana wątróbka ? Wykonałem serie badań krwi i moczu. Pozdrawiam Tomasz
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Bóle okolicy żeber mogą mieć różną etiologię. Ponieważ ból pojawia się jednak po lewej stronie, najprawdopodobniej nie ma nic wspólnego z wątrobą położoną normalnie w okolicy prawego podżebrza. Nie ma jednak możliwości oceny potencjalnej przyczyny w ramach porady internetowej. Proszę skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który zbierze wywiad, zbada Pana oraz oceni badania dodatkowe. Najprawdopodobniej konieczne będzie również wykonanie badań obrazowych.