Jaka terapia może pomóc osobie z depresją?

Ukochana osoba cierpi na depresje i pod wpływem choroby chce się oddalić ode mnie. Co mam zrobić aby czuła się, że nie jest sama. Czy mam poczekać gdy terapia jej pomoże ? Czy przypominać się co jakiś czas aby czuła, że jestem ? Nie mogę tak łatwo jej zostawić ale jednocześnie nie chce jej do niczego zmuszać

Witam,
Osoby, które chorują na depresje potrzebują nieustannego wsparcia, zainteresowania ich problemami a więc wspólne rozmowy, spacery, rozrywka. Stałe przebywanie z osobą chorą nie jest zmuszaniem jej do niczego. Te osoby potrzebują obecności brata, siostry, partnera, partnerki. Więc trzeba się z nimi kontaktować jak najczęściej.

Życzę powodzenia,
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl