Jakie badanie muszę wykonać, aby rozpoznać co jest przyczyną kataru alergicznego?

Witam Panie doktorze, od blisko 3 lat, mam alergiczny katar, często nos jest zatkany. Robiłam testy skórne, które nic nie wykazały, testy płatkowe również w porządku. Wynik ANA -1. Jedynie IGe, wynosi 720. Mam gorącą prośbę, jakie badanie muszę wykonać, aby rozpoznać co jest przyczyną, kataru alergicznego. Nie muszę mówić, jak jest to bardzo uciążliwe w codziennym funkcjonowaniu, dlatego bardzo proszę o jakieś wskazówki co dalej robić. Z góry serdecznie dziękuję. Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Sugeruję jedynie leczenie objawowe, ponieważ nie dysponujemy skutecznymi metodami diagnostycznymi w tym przypadku. Jedynie badanie konkretnych rodzajów przeciwciał IgE mogą powiedzieć coś więcej odnośnie przyczyny, jednak i tak nie zmieni to leczenia.