Jakie jest ryzyko ciąży z takim opóźnieniem przy pierwszej tabletce z blistra?

Witam, przyjmuję tabletki vibin od około 4 lat, mam taki problem, miałam 7 dniową przerwę wraz z krwawieniem w której odbywały się stosunki bez zabezpieczenia, zakończone w środku... Nowe opakowanie zaczynam zawsze w środę w polódnie... Niestety gdy szykowałam się na wyjazd zapomnialam o tabletkach i pierwszą przyjęłam dopiero w piątek około godziny 14... W ten dzień również współżyłam... Moje tabletki są w systemie 21 7 , jakie jest ryzyko ciąży w takiej sytuacji z takim opóźnieniem przy pierwszej tabletce z blistra? Wiem że największe ryzyko jest przy pominieciu tabletki z pierwszego tygodnia i trzeciego...Czy w mojej sytuacji ryzyko jest duże? Kiedy mogę zrobić test ciążowy aby wynik był wiarygodny? Jak postępować w przypadku pozytywnego wyniku? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Z góry bardzo dziękuję ...

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym zbadanie poziomu bHCG we krwi ok 4 tygodnie po stosunku, co do którego miała Pani wątpliwości, czy antykoncepcja działała.