Jakie leki wykorzystuje się w terapii tężyczki?

Witam. Jakie antydepresnty wspomagająco stosuje się przy leczeniu tężyczki? Czy lek np.citabax będzie odpowiedni?

Witam! Na wstępie należy zaznaczyć, że u ponad połowy osób leczonych z powodu zaburzeń nerwicowych testy tężyczkowe wypadają dodatnio. W takim układzie rozsądnym wydaje się być włączenie leków stosowanych przy leczeniu nerwicy. Czasem wystarcz poza suplementacją włączyć odpowiednio dobraną psychoterapię (leczenie "przyczynowe" zaburzeń emocjonalnych), często wskazane jest uzupełnienie terapii lekami z grupy SSRI lub SNRI (leczenie objawowe). Z doświadczenia wynika, że najlepsze efekty uzyskujemy włączając obie metody. Powodzenia W. Łuczkowski.