Jakie znieczulenie stomatologiczne zastosować u 12-letniego dziecka?

Witam. Ostatnio byłam z 12letnią córeczką u dentysty i misiałyśmy sie umówić na inną wizyte bo ona sie wyrywała i nie dała sie znieczuleniu miejscowemu. Jutro idziemy do stomatolaga innego na założenie protezy ( 1 ząb ) Czy gdy tak bedzie sie bać to podadzą jej narkoze? Bo po ostatnim mam dosc taka duza dziewczyna. Tak bez badań i nie wiem czy tam jest anastezjolog ale czy bez badan mogą ją uśpić jak sie nie da?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Najczęściej w gabinetach stomatologicznych nie ma możliwości znieczulenia ogólnego. Proponuję skonsultować się z przychodnią, w której ma być zabieg czy jest taka techniczna możliwość.