Jestem po porodzie, mój mąż nie chce ze mną współżyć. Co się stało?

Mam 20 lat i jestem kobietą. Od 4 miesięcy jestem po ślubie, a dwa miesiące temu urodziłam córeczkę. Odkąd urodziłam mój mąż nie chce ze mną współżyć, wciąż powtarza, że jest zmęczony po pracy, śpiący... Gdy nie raz mu zwracałam uwagę, że mam ochotę na seks, to zmienia temat. Zaczęłam się zadręczać, że może powodem jest mój wygląd - przed ciążą ważyłam 44 kg i byłam atrakcyjna i zgrabna, w ciąży przytyłam 25 kg, a teraz ważę 58 kg. Czy to może być przyczyną mojego problemu, że po prostu się mu już nie podobam? Nie wiem co robić, proszę o odpowiedź, będę bardzo wdzięczna.

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Brak zainteresowania współżyciem ze strony mężczyzny może mieć rożne przyczyny: przemęczenie, konflikty, postrzeganie atrakcyjności partnerki, obniżona sprawność seksualna, zaburzenia hormonalne, nerwicowe.
Pisze Pani, że brak współżycia ma miejsce od narodzin córeczki, a wcześniej współżycie było prawidłowe. Możliwe, że zmiana sytuacji rodzinnej, dziecko, nowe obowiązki, nowa rola ojca itp. mają wpływ na sytuację współżycia.
Jeżeli mąż dalej nie będzie chciał współżyć, to wtedy musicie porozmawiać o tym co się dzieje w Waszym związku i dlaczego tak się dzieje. Umieć jasno, wyczerpująco i zrozumiale wytłumaczyć sobie nawzajem, dlaczego on postępuje tak, a nie inaczej, i co takie zachowanie oznacza. Jeżeli nie osiągniecie porozumienia, powinniście zasięgnąć porady u seksuologa.
 Warto zaznaczyć, ze 6 tygodni po porodzie to czas połogu i nie należy wtedy współżyć ze względów zdrowotnych. Jest to czas gojenia się ran poporodowych i zwijania się macicy.
Powodzenia