Jestem w ciąży, dźwignęłam 10,5 kg - jakie mogę być konsekwencje?

Jestem w 28 Hbd, jednorazowo dzwignęłam 10,5 kg (6-pak wody) - czy może to mieć negatywne konsekwencje?Jeśli miałoby się pojawić krwawienie to po jakim czasie?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeżeli dźwignięcie ciężaru miało spowodować niepożądane skutki dla ciąży, to już by się one objawiły, chociażby w postaci plamienia/krwawienia. Proszę się uspokoić i na przyszłość pamiętać, że intensywny wysiłek fizyczny w ciąży jest zabroniony, w szczególności dźwiganie ciężarów.

Z drugiej strony, ciąża to nie kalectwo. Nie należy ograniczać aktywności fizycznej do zera. Umiarkowany wysiłek fizyczny, jeżeli nie ma szczególnych przeciwskazań medycznych, jest jak najbardziej wskazany.

Pozdrawiam serdecznie!