Jeżdżenie na rowerze a histeroktomia częściowa

Czeka mnie operacja - histeroktomii częściowej przez powłoki brzuszne. Chciałabym jakoś zaplanować ten czas, ponieważ mam bardzo dużo obowiązków. Chciałabym zapytać jak długo trwa rekonwalescencja po takiej operacji. Po jakim czasie będę mogła jeździć rowerem czy wykonywać jakieś ćwiczenia?

Rekonwalescencja po tego typu zabiegu trwa około 1 miesiąc. Po tym okresie zazwyczaj można swobodnie wrócić do poprzedniej aktywności fizycznej w tym ćwiczeń i jazdy na rowerze. Chyba, że inaczej zaleci ginekolog prowadzący.