Kaszak w okolicy pachwiny

Witam. Pisałam o zgrubieniu które mam w okolicy pachwiny doktor odpisał mi tak : Wygląda z opisu na torbiel naskórkową, tzw kaszaka, nie radzę dusić, raczej wyciąć. Czy ten kaszak jest złośliwy? jakie mogą być skutki uboczne nie wycięcia ?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Kaszak stanowi zmianę łagodną. Wycięcie kaszka nie jest skomplikowanym zabiegiem i zwykle nie powoduje powikłań. W miejscu wycięcia może jedynie pozostać niewielka blizna. Lekarz przed wykonaniem zabiegu poinformuje dokładnie Panią o przebiegu zabiegu i udzieli niezbędnych zaleceń. Pozdrawiam.

Nie istnieją kaszaki złośliwe! Leczeniem kaszaków jest ich chirurgiczne ,prawidłowe wycięcie z torebką! Nie znam wielkości ani szczegółowego położenia kaszaka , abym mógł omówić szczegóły techniczne! Proszę to omówić z przyszłym operatorem! , pozdrawiam , zż