Kaszel alergiczny u 14-latki

Witam. Od miesiąca wynajmujemy mieszkanie w bloku. Od tego czasu moja 14-letnia córka często kaszle. Mówi ,ze drapie ja w gardle , nic ja nie boli ,gorączki nie ma . Kaszle tylko w domu.Nie jest na nic uczulona (robione były testy) Nie wiem jak mam to potraktować ,martwię sie . Codziennie odkurzam,myje podłogę . Mamy podgrzewanie podłogowe , wiec kupiłam nawilżacz powietrza . Czy należy iść do lekarza ? .Z gory dziękuje zaporade .

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Objaw kaszlu może być spowodowany suchym powietrzem. Nie można wykluczyć alergicznego podłoża dolegliwości. W przypadku utrzymywania się dolegliwości konieczna będzie wizyta u lekarza.