Przyczyna suchego kaszlu w okresie jesienno-zimowym

Dzień dobry. Moja córka (5lat) już 3 rok z rzędu w okresie jesienni zimowym zaczyna serię suchego kaszlu. Taki kaszel trwa około 1-2 miesięcy. kaszel jest męczący i występuje najczęsciej przed i po spaniu ale także w trakcie wysiłku fizycznego. Co może być przyczyną? Nie ukrywam, ze wszewlkie leki przeciwkaszlowe zawodzą a wizyty u lekarzy niezbyt zdają egzamin. Czy to moze być alergia? Od 2011 roku mam w domu psa ale podejrzewam, ze gdyby6 była uczulona na sierść psią kaszlała by cały rok. A.B

witam,
kaszel jest związany najpewniej z włączeniem ogrzewania w mieszkaniu i wysuszeniem powietrza. To z kolei wysusza i podrażnia delikatną błonę śluzową dróg oddechowych i stąd kaszel
Proponuję nawilżacze powietrza, inhalacje nawilżające córki oraz wietrzenie pomieszczeń,