Kiedy mogę zacząć chodzić, korzystając z ortezy?

Złamałem kość strzałkową 16 dni temu. Złamanie wielokrotne okrężne i niewielki odszczep kości goleniowej. Lekarz stwierdził, że to nic wielkiego i założył gips pod kolano. Po tygodniu inny chirurg potwierdził diagnozę i na moje życzenie założył zamiast gipsu ortezę stopowo-goleniową aircast z czterema poduszkami powietrznymi. Czy i od kiedy mogę obciążać złamaną nogę używając ortezy?

Witam serdecznie!

Czas konieczny na uzyskanie zrostu kości strzałkowej to około 4-6 tygodni. W trakcie tego okresu najlepiej jest nie obciążać złamanej nogi. Potem rehabilitacja powinna przebiegać najlepiej pod okiem rehabilitanta w Poradni, który rozpocznie najpierw od ćwiczeń biernych (bez obciążania), a następnie aktywnych - stopniowe obciążanie nogi, pokaże panu zapewne zestaw ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu.

Zbyt wczesne obciążanie kończyny może opóźniać proces prawidłowego gojenia.

Pozdrawiam.