Klipsy po usunięciu pęcherzyka żółciowego - metalowe czy tytanowe?

Dzień dobry.15 lat temu miałam usunięty pęcherzyk żółciowy.obecnie muszę zrobić rezonans magnetyczny barku. Jak mogę sprawdzic czy klipsy, które mam w brzuchu są metalowe czy tytanowe? Mam dokumentacje ze szpitala jednak tam nie jest nic na ten temat napisane. Bardzo potrzebuje ten rezonans.

W tej sprawie trzeba udać się na oddział chirurgiczny, gdzie była Pani operowana i tam dostanie Pani zaświadczenie o tym jaki rodzaj klipsów użyto w czasie zabiegu cholecystektomii. Z reguły klipsy jakie używa się do tego zabiegu są tytanowe lub poliuretanowe czyli nieaktywne w rezonansie.