Kłucie w klatce piersiowej - co mi jest?

Witam, chciałam opisać mój problem i zapytać się, co mam zrobić i czy to jest groźne? Po pierwsze, kilka lat temu robiłam badania na serce, ponieważ miałam kołatania i było mi słabo, wyszło mi z badań niedomykalność zastawki mitralnej. Lekarz dał mi leki uspakajające i tyle, zażywałam je kilka miesięcy, niby przeszło, ale czasem miałam wrażenie jakiegoś kłucia w sercu. Teraz minęło kilka lat, byłam w ciąży i miałam cesarkę, znieczulenie podpajęczynówkowe, jeszcze w ciąży zauważyłam, że jak się położę na boku, to drętwiała mi ręka lewa, a raczej palce, później przeszło, zażywałam magnez, po porodzie chyba z miesiąc dostałam takiego okropnego kołatania serca, że musiałam położyć się na chwilę, przeszło po kilku minutach, natomiast zaczęło tak powoli bić, prawie niewyczuwalnie. Było, minęło, zapomniałam o tych problemach, natomiast teraz znowu po prawie roku zaczęło mnie kłuć w okolicy piersi, zwłaszcza jak się położę na tej stronie, co jest serce. Co to może być, chciałam powiedzieć, że nie dosypiam, ponieważ dziecko mi się budzi w nocy, czy to może być przez to? A może brakuje mi jakichś witamin? Proszę o jakąś radę i z góry dziękuję...

Witam serdecznie,
przyczyną Pani dolegliwości mogą być zmęczenie, zbyt mała liczba godzin snu. Również przyczyną mogą być niedobory elektrolitowe. Warto w tej sytuacji zastosować preparat witaminowy.
Jednak nie należy tych objawów lekceważyć. Warto zastanowić się nad powtórzeniem badań dotyczących serca. Powinna się Pani udać na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu. Pozwoli to na zebranie dokładnego wywiadu oraz zbadanie Pani. Wówczas ewentualnie lekarz zleci pani dodatkowe badania.
Pozdrawiam