Kręgosłup o spłyconej lordozie, obniżenie sygnału i wysokości krążka

Dostałam wynik z MR kręgosłupa lędzwiowego .kręgosłup o spłyconej lordzie.obniżenie sygnału i wysokości krążka L5-L4 o charakterze zmian zwyrodnieniowych.przestrzeń L4-L5 na tym poziomie widoczna tylna i prawoboczna protuzja tarczy zwęża przestrzeń nadoponową kanału o 4-5mm,przylega do korzenia L4 z jego miernym obrzękiem w prawym otworze międzykręgowym L4-L5.i co mam dalej z tym zrobić jestem po rechabilitacji i bul nadal mam

Witam serdecznie. W tej sytuacji konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem. Operacja może okazać się konieczna na tym etapie choroby gdyż zmiany wykazane w badaniu są dość zaawansowane. Mają one charakter zarówno zwyrodnieniowy jaki i przeciążeniowy z konfliktem ze strukturami nerwowymi.