Krew podczas oddawania stolca

witam ,od około 3 miesięcy przy załatwianiu się na koniec mój chłopak wyciera również krew ,namawiam go do pójścia do lekarza ale on nie wie gdzie się skierować ,co to może być za choroba ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, krew w stolcu jest objawem niepokojącym, jednakże może wystąpić w przebiegu wielu jednostek chorobowych, m.in. krawienie z przewodu pokarmowego, żylaki odbytu, szczelina i przetoka odbytu. Proszę niezwłocznie udać się do lekarza rodzinnego lub proktologa, który po zbadaniu zleci dalszą diagnostykę. Pozdrawiam.