Leczenie toksoplazmozy w ciąży

Witam, od początku ciąży (5tydz.) leczę toksoplazmozę, obecnie początek 28 tc. Podczas badania USG wyszło, że mam zaniżony wynik HC - 230 mm. AC 210, czyli mniejszy. Główka mniejsza o 3 tyg, dziecko też nie jest największe. Mózg wg. lekarza wygląda ok. Czy poniższe wyniki mogą wskazywać na wadę płodu, np. zakażenie toksoplazmozą lub małogłowie? Czy po prostu dziecko urodzi się małe, ale nie mam się czym przejmować? Dodam, że na badaniu w 20 tc. wyniki były w normie.

- odchylenie od normy wymiarowej w USG w zakresie 2-3 tygodni nie jest jeszcze świadectwem wady płodu
Czy po prostu dziecko urodzi się małe, ale nie mam się czym przejmować?
- właśnie dziecko może urodzić się mniejsze niż normalnie, ale wcale nie z wadą, dalsza obserwacja płodu na pewno będzie na bieżąco wyjaśniać tą sytuację