Leki na jaskrę - jakie skutki niepożądane?

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie leków na jaskrę. Jestem po sztucznym wszczepie soczewki i po zaniku nerwu wzrokowego (w dzieciństwie, gdy miałem 6 lat). Stwierdzono u mnie jaskrę. Na dzień dzisiejszy mam w oku ciśnienie rzędu 60 mmHg. Przepisano mi A***, R*** i L***. Moje pytanie dotyczy tego, czy te leki wywołują jakieś znaczne działania niepożądane, bo do tej pory źle się czułem np. po O***. Jedynie po X*** objawami ubocznymi były problemy ze strony oczu, ale jego mogłem przyjmować. Czy te trzy wyżej wymienione leki są w miarę bezpieczne? Proszę o odpowiedź. Mam 29 lat.
29 LAT ponad rok temu

Witam,

wszystkie możliwe działania niepożądane są wypisane na ulotkach leków, niemniej jednak reakcja na dany lek jest bardzo indywidualna. Z wyżej wymienionych leków najczęściej odczyny alergiczne daje A***, aczkolwiek jest to, jak pisałam, kwestia bardzo indywidualna. Proponuję zastosować leki i jeżeli zauważy Pan jakiekolwiek niepokojące objawy, proszę udać się do swojego lekarza prowadzącego, by ewentualnie zmodyfikować leczenie.
Przy jaskrze dokonanej niezbędne jest utrzymanie takiego stanu, w którym oko jest niebolesne.

Pozdrawiam serdecznie