Mikrogruczolak przysadki mózgowej i przyjmowanie leków Norprolac i Bromergon a brak okresu

Witam, Mam następne bardzo ważne pytanie... Mam mikrogruczolaka przysadki mózgowej o wymiarach 5x4x4mm oraz hiperprolaktynemie biorę tabletki Norprolac 75 mg (tabletki 1 i 0,5 wieczorem) od listopada. Przedtem brałam tabletki bromergon doszło do 4 tabletki wieczorem ale prolaktyna nie spadała ( bromergon zażywałam przez 2 lata) Od grudnia nie mam wg. miesiączki nie współżyłam z nikim nigdy. Od czego to może być ? Od gruczolaka? Czy od tabletek ? Proszę o pomoc !

Aleksander Ropielewski

Hiperprolaktynemi spowodowana gruczolakiem przysadki mózgowej jak najbardziej może powodować zaburzenia cylu miesiączkowego.