Mocne owłosienie u dziecka

WITAM MOJA 7 LETNIA WNUCZKA MA MOCNE OWŁOSIENIE, NA RĄCZKACH I NOGACH NAWET NA PLECACH . OWŁOSIENIE JEST JASNE I TERAZ MAŁO WIDOCZNE. PROSZĘ O INFORMACJĘ CZY TO JEST SPOWODOWANE JAKĄŚ CHOROBĄ W I JAKI SPOSÓB TEMU ZARADZIĆ? POZDRAWIAM HELENA

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Występowanie nadmiernego owłosienia u dziecka może być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Proszę udać się z dzieckiem do specjalisty pediatry, który wdroży odpowiednie postępowanie.