Mocne ulewania u 2-tygodniowego dziecka

Witam mój synek skączył dzisiaj 2 tygodnie 27.06 pierwsze pięć di były normalne póżniej zaczeł mu ulewać mocnie a od dzis po karmeniu pierśą chwila jest dobrze a za chwile ulewa się mono.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim należy spróbować karmić dziecko mniejszymi porcjami / krócej (zwłaszcza, gdy pije łapczywie) oraz nosić je na rękach w pozycji pionowej nawet do kilkunastu minut po karmieniu, nawet, gdy odbije mu się dużo wcześniej. Dalsze ulewnie oraz ew. spadek tempa przyrostu masy ciała będą wymagały kontaktu z pediatrą.