Moja dziewczyna chce odejść - jak powinienem się zachować?

Byłem z dziewczyną 3,5 roku. Na początku było dobrze, później ona zaczęła pracować (i ja też) za granicą. Nie ma dobrych koleżanek. Po jakimś czasie zamieszkaliśmy razem. Było fajnie na początku, ale potem się kłóciliśmy. Ja najczęściej wszczynałem awantury. Pojechałem niedawno do kraju, a ją zostawiłem. Wszystko było w porządku. Mówiłem, że za tydzień wrócę. Jak wróciłem, powiedziała mi, że wszystko przemyślała i nie wie, czy mnie kocha, żebym dał jej czas. Nie wiem, co mam robić. Ja ją kocham tak bardzo mocno. Proszę o odp.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,
jeżeli wiesz, że kochasz swoją dziewczynę, to przede wszystkim powinieneś jej o tym powiedzieć.
Możesz także wspomnieć o tym, że zauważyłeś Wasz gorszy okres i że dla Ciebie też było ciężko, ale nie oznacza to, że chciałbyś z nią zerwać.
Jeżeli w związku nastaje gorszy czas, to nie należy go przemilczać, tylko pokazać, że się to zauważyło, i szukać rozwiązania, jak wrócić do poprzedniego, dobrego stanu.
W każdej relacji zdarzają się kryzysy, ale to od nas zależy, czy się poddajemy, czy walczymy o przyszłość naszego związku.

Serdecznie pozdrawiam
Magdalena Boniuk