Możliwość ciąży po pominięciu tabletki antykoncepcyjnej

Witam! Zapomniałam o tabletce w 5 dniu pierwszego tygodnia(pt) po okresie. Planowo biorę tabletkę o 24.00 jednak tego dnia ok 20 współżyłam (wytrysk był we mnie) a potem zapomniałam wziąć tabletkę.Wzięłam ją dopiero o3:00 kolejnego dnia(sb) razem z kolejną tabletką(byłam za granicą i nie miałam dostępu do tabletek).Nadmienię, że biorę tabletki 4 lata a ostatnia 3miesięczna przerwa była w czerwcu br.Dodam,że od końca miesiączki(ndz) miałam brudzące plamy,które ustąpiły w sb. Czy mogę być w ciązy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście możliwe było zmniejszenie ochrony antykoncepcyjnej. Szansa jednak na ciążę jest mała ponieważ przyjmowała Pani antykoncepcję dalej. Plamienia mogły wynikać z wahań hormonalnych.