Możliwość złamania ponownego nosa po nieudanej operacji

Witam.Kilka lat temu mialam złamany nos,nie miałam nastawianego,dlatego mam widocznego garba i skrzywioną przegrode.Czy jest mozliwośc złamania i ponownego nastawienia badz korekty nie ponosząc kosztów tj w prywatnej klinice?kilka dni temu uderzyłam w niego spuchl i pojawił sie siniak boje się że zrobi sie jeszcze wikeszy niz jest teraz.i jeszcze jedno pytanie czy mozna zmienic kształt nosa bezoperacyjnie?Proszę o odpowiedz.Pozdrawiam

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

Wszelkie zabiegi mające na celu poprawić estetykę, nasz wygląd nie wchodzą w zakres zabiegów refundowanych przez NFZ. Ubezpieczyciel refunduje zabiegi mające ratować lub poprawić zdrowie. Jeśli skrzywienie nosa powodowałoby trudności z oddychaniem wtedy kwalifikuje się do operacji w ramach NFZ aby polepszyć oddychanie.
W niektórych przypadkach możliwa jest korekta kształtu nosa przy pomocy wypełnienia kwasem hialuronowym. Zabieg polega na wypełnieniu/ uzupełnieniu zagłębień wypełniaczem, jednak nie ma możliwości zmniejszenia już istniejących uwypukleń.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko