Mrowienie w palcach lewej ręki, ból szyi oraz ogólny ból lewej ręki

Witam, moja mama ma od 12 dni mrowienie w palcach lewej ręki, ból szyi oraz ogólny ból lewej ręki. Na ostrym dyżurze dostała leki: Ketonal, Dexak, Tolperis Vp, ale nie ma żadnej poprawy. Ból trwa cały czas i w nocy się nasila, nie dając zasnąć. Mama ma uregulowane nadciśnienie, była robiona morfologia krwi - wyniki są w porządku. Czy mógłby Pan/Pani doradzić jakie badania mama powinna wykonać oraz jakie prawdopodobnie mogą to być schorzenia?

Objawy wskazują na kręgosłup szyjny, rozpocząć trzeba od dobrego rtg odcinka szyjnego kręgosłupa a w dalszej kolejności badanie NMR kanału kręgowego odcinka szyjnego