Na czym dokładnie polega badanie glukozy w ciąży?

Mam pytanie jestem w ciąży i dostałam skierowanego badanie glukozy lekarz kazał mi zjeść porządne śniadanie i obiad i to badanie co dwie godziny na czym dokładnie polega? To zaraz po jedzeniu?

Badanie obciążenia glukozy wykonuje się rano, na czczo - oznacza się stężenie glukozy we krwi, następnie wypija się 75g glukozy rozpuszczonej w wodzie i oznacza się stężenia glukozy po 1h i po 2h od wypicia.

Przed badaniem powinna Pani spożywać normalne posiłki, tak jak to zwykle Pani jada -dzień wcześniej oczywiście. Badanie jest na czczo. Najpierw pobierana jest krew, później wypija Pani 75 g rozpuszczonej w wodzie glukozy i udaje się do poczekalni (najlepiej z książką lub gazetą). Ponowne pobranie krwi będzie po pierwszej godzinie i po drugiej godzinie.