Nadmierna potliwość w nocy

Witam. Od jakiegoś czasu mój mąż strasznie poci się w nocy. Na całym ciele..raczej nie jest to spowodowane zbyt wysoka temperatura w pokoju...nie jest on również przeziębiony. Co może być przyczyną? Pozdrawiam,Anna.

Renata GrzechociĹska

Witam
Proponowałabym wykonanie podstawowych badań krwi tj. morfologia, gdyż nocne pocenie może być spowodowane chorobami układu krwiotwórczego. Jeżeli te badania będą prawidłowe należy rozszerzyć diagnostykę o wizytę u endokrynologa.
Pozdrawiam.