Nadwaga u 10-miesięcznej córki

witam moja coreczka ma1o miesiecy i wazy13kg dodam gdy sie urodzila wazyla 4 i pol kg malo spi w nocy idojada pobdaje jej 2razy kaszke 18mil probowalam podawac wode ale byl ogromny placz w dzien je 3razy kaszke objabek i jabluszko co robie zle moj pediatra powiedzil jak zacznie raczkowac to zgubi wagi Prosze o porade

Lek. Marta Gryszkiewicz

Proszę posłuchać pediatry. Duża masa dziecka w tak wczesnym etapie życia nie powinna budzić Pani niepokoju. Gdy dziecko zacznie się samodzielnie poruszać "zgubi" nadmiar tkanki tłuszczowej.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niewątpliwie jednak powinna Pani dawać dziecku pić - wodę mineralną ewentualnie herbatki dla niemowląt - ugasi pragnienie (wzmożone u dzieci w okresie grzewczym) oraz spowoduje zmniejszenie apetytu.