Nerwica i kłucia w klatce piersiowej

Mam 19 lat i jestem sportowcem .Od okolo 6 miesiescy mialem klopoty zdrowotne ktore okazaly sie pochodzenia psychicznego.Mialem nerwice i dd .Od miesiaca jest duzo lepiej .Ale przez caly ten czas mam klucia w klatce w roznych miejscach .Najczesciej w spoczynku . Podczas codziennych treningow jest dobrze. Mam obawy o serce .Mialem robione ekg ,echo,holtera ,probe wysilkowa i nic.Wszystko ok.Czy te badania wykluczaja problem kardiologiczny ?

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Dzień Dobry.
Jesli wszstkie badania wykluczyły somatyczne pochodzenie objawów, to przyczyna jeste psychogenna. Może być to nerwica, ale prawidłowa diagnoza może zostać potwierdzona przez psychiatrę lub psychoterapeutę. Zatem proszę się tam udać. Leczyć nerwicę można psychoterapią.
Pozdrawiam
Agata Dusza