Niedoczynność tarczycy a szanse na rodzicielstwo

Witam,mam 21 lat. 2 lata temu mialam objawy niedoczynnosci tarczycy w tym bolesnosc piersi, ale miesiaczkowałam regularnie. zrobiono mi tsh 3,91, ft4=1,37, estradiol w sur 59.55 i prolaktyna w surowicy 160.4 ng/ml. w tym roku w wyniku wysokich cisnien i duzych tętn dowiedziałam się o niedoczynnosci, tsh wynosi 7.08. cholest 229. biore juz euthyrox, ale moim najwazniejszym pytaniem i lekiem jest objaw nieplodnosci.. od roku bralam antykonc bo nie wiedzialam o chorobie. czy bede mogla zostac mama?

Witam,
antykoncepcja którą Pani przyjmowała nie spowodowała obniżenia płodności, spokojnie.
nalezy unormować poziom TSH oraz PRL ponieważ ich zbyt wysokie stężenia mogą skutecznie blokować owulację.