Niepokojący wynik morfologii krwi z rozmazem u 14-miesięcznego dziecka

Mój synek ma czternaście miesięcy. Niepokoi mnie ostatni wynik morfologi z rozmazem. Oto wynik: NEU% 10,20, LYM% 78,10, MON% 9,06, NEU 0,89 G/L, MON 0,84 G/L, kwasochłonne1%, limfocyty 92%, limfocyty atypowe2%, monocyty 5%, cienie rozpadłych jąder obecne.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik badania wskazuje na zbyt dużą przewagę limfocytów nad innymi komórkami. Normą dla tego wieku jest ok. 60% limfocytów przy 30-40% granulocytów obojętnochłonnych (neturofilów). Posiadam za mało danych, by móc stwierdzić, co dolega Pani dziecku (czy gorączkuje, słabo przybiera na wadze, stracił apetyt itp.)

Zalecałbym jednak pilną konsultację u pediatry, który być może skieruje synka na konsultację hematologiczną, by wykonać dokładniejsze badania.