Nieregularna miesiączka przy niedoczynności tarczycy a hormonalna terapia zastępcza

Witam od 3 lat choruję na niedoczynność tarczycy mam hashimoto,przyjmuję Letrox 75 mikrogramów. Od kilku miesięcy mam problemy z miesiączką, która jest nieregularna i ostatnio trwa już od pięciu tygodni. Moje pytanie :czy mogę stosować hormonalną terapię zastępczą? Pozdrawiam Ewa

Dzień dobry,

Przed podjęciem takiej decyzji powinna się Pani skonsultować z ginekologiem. należy wykonać usg narządu rodnego oraz usg lub mammografię piersi celem wykluczenia przeciwwskazań do takiej terapii.

Serdecznie pozdrawiam.

Marek Derkacz