Nieregularne miesiączki u 18-letniej dziewczyny a możliwe przyczyny

Witam, mam 18 lat. Pierwszy raz cykl miesiączkowy mi się w wieku 15 lat. Obecnie, od 3 miesięcy pojawia mi się miesiączka. Kwestia taka, że jest bardzo nieregularna. Spóźnia się o 9 dni, albo pojawia się 9 dni wcześniej. Krwawienie trwa z reguły 5/6 dni. Jednego razu jest bardzo intensywne, a drugiego nie. Przed 3 miesiącami nie miałam miesiączki 5 miesięcy. Od 8 roku życia czynnie uprawiam sport, minimum 3 razy w tygodniu. Czy mniej więcej mógłby mi ktoś poradzić, czy powinnam się przejmować?

Aleksander Ropielewski

Nie ma powodu do nadmiernego przejmowania się, natomiast warto skonsultować się z ginekologiem i ustalić przyczynę nieregularnego miesiączkowania.