Nieregularny cykl - jak obliczyć dni płodne?

Jak mogę obliczyć sobie dni płodne i niepłodne przy nieregularnym cyklu miesiączkowym? Ostatnia miesiączka była 30 grudnia, a 5 stycznia się skończyła.

Witam serdecznie,

aby obliczyć dni płodne, należy od najkrótszego cyklu odjąć 20, czyli jeżeli cykl trwa 25 dni, to 25-20=5. Natomiast od najdłuższego cyklu należy odjąć 11, czyli jeżeli cykl trwa 31 dni, to 31-11=20. Dni płodne przypadają pomiędzy 5 a 20 dniem cyklu. Musi Pani tę regułę zastosować do swoich cykli i określić w ten sposób dni płodne.

Pozdrawiam