Nieskuteczne terapie a uporczywy trądzik

Witam mam 13 lat i od roku nie mogę sie pozbyć dużej ilości pryszczy z mojej twarzy. Prubowałam żele , kremy , tabletki ale dalej nie przechodzi.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Nie umiem odnieśc się do Pani dotychczasowego leczenia, bo Pani opis jest za mało precyzyjny.
W zmianach trądzikowych występuje bakteria Propionibacterium acnes. Jednym ze sposobów leczenia uporczywego trądziku młodzieńczego jest wykonanie posiewu i na jego podstawie dobranie właściwego antybiotyku.
Warto udać się do dermatologa i skonsultować dotychczas stosowane, jak i przyszłe leczenie.
Pozdrawiam.

Witam,
w takich sytuacjach polecam moim pacjentom izotretynoinę. Kuracja jest bezpieczna i skuteczna choć nie należy do przyjemności i trwa minimum 6 miesięcy. Radzę w tej sprawie skontaktować się z dermatologiem.
Pozdrawiam