Niewielkie smuzkowate wzmożenie rys. płucnego w prawym górnym polu płucnym łączące się z górnym biegunem wnęki

Bardzo proszę o interpretacje wyniku badania rentgenowskiego mojego 6 letniego syna. Niewielkie smuzkowate wzmożenie rys. płucnego w prawym górnym polu płucnym łączące się z górnym biegunem wnęki. Obraz rtg niecharakterystyczny mogący odpow. obecności zejściowych lub resztkowych zmian zapalnych lecz wymagający również wykluczenia obrazu zmian swoistych (tbc). W polu szczytowym płuca prawego widoczny jest również rozwojowy, dodatkowy płat żyły nieparzystej. Pozostały miąższ płucny bez zmian

Nie ma informacji czy dziecko chorowało wcześniej i jaki był powód zrobienia zdjęcia, jakie są w tej chwili objawy. Prosze skontaktować się z lekarzem rodzinnym, który oceni stan dziecka i zadecyduje czy są konieczne dodatkowe badania ewentualnie leczenie. Pozdrawiam