Niska samoocena i depresja u 21-latki

Witam. Mam zaledwie 21 lat i nie chcę mi się żyć. Nie akceptuje swojego wyglądu, nie wierzę we własne możliwości. Podejrzewam u siebie depresję, nadużywam alkoholu, unikam wychodzenia z domu. Od czterech lat mam myśli samobójcze ale nie mam na razie odwagi tego uczynić. Ostatnio jednak nastąpił przełom przestało mi zależeć, na mojej twarzy pojawił się uśmiech bo w głębi duszy czuję że dojrzewam do samobójstwa, nie chcę pomocy, chciałem się tylko wygadać. Dziękuję.

Dzień dobry,

Pomimo Pana deklaracji - namawiam jednak na kontakt zarówno z lekarzem psychiatrą oraz psychoterapeutą. Obecny Pana stan można i należy leczyć.

Myśli samobójcze są objawem chorobowym.
Oczywiście każdy ma prawo decydować o swoim życiu, i nikt Pana od samobójstwa nie odwiedzie, jeżeli Pan tak postanowi. Może jednak warto dać sobie szansę i spróbować leczenia? Może konsultacja psychiatryczna i rozpoczęcie leczenia farmakologicznego sprawi, że za miesiąc myśli samobójcze będą przeszłością? Może będzie wtedy czas na rozpoczęcie terapii i za kilka(naście) miesięcy będzie Pan zdrowym człowiekiem? W zamian za miesiąc zwłoki?
Co ma Pan do stracenia?

Nikt Ciebie nie powstrzyma przez samobójstwem... Natomiast zastanów się czy jest to odpowiedni rodzaj rozwiązania problemu życiowego. Nie wiesz co będzie potem (nikt nie wie). A co jeśli będzie gorzej?

Mówi się - życie mam tylko jedno i warto o nie dbać. Przeżywać je najlepiej jak się potrafi.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.
Zapraszam na
BLOG = http://blog.psychopedagog.eu
FACEBOOK = http://facebook.com/gabinetdawidkk