Niska samoocena pomimo dobrego wyglądu

Problem z samooceną i samoakceptacją. W młodości miałam przykrości związane z moim wyglądem,nawet w rodzinie.Teraz po paru latach większość osób ma dobre zdanie o moim wyglądzie. Jednak dalej nie umiem tego zrozumieć,często się przeglądam a najczęściej jak patrzę w odbicie mam łzy w oczach, nie mam w sobie nic co by mi się podobało.Czasem próbuję szukać w sobie dobrych cech na siłę.Porównuję się do innych ludzi i moim zdaniem każdy jest lepszy.Czy powinnam wybrać się do psychologa ?

Dzień dobry,

Myślę, że pomysł z udaniem się po pomoc do psychologa lub psychoterapeuty jest dobrym rozwiązaniem.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza