O czym może świadczyć puchnięcie łydek?

Problem z puchnięciem nóg. Mam 23 lata i od jakiegoś czasu raz na kilka-kilkanaście dni puchną mi łydki. Stają się bardzo twarde, czuje ból przy chodzeniu a ulgę przynosi jedynie pozycja leżąca z uniesieniem nóg. Najczęściej problem występuje w upalne dni (właśnie wraz z nadejściem fali gorących dni rozpoczęły sie te dolegliwości). Dodatkowo zauważyłam że puchnięciu towarzyszy zdenerwowanie i stres. Od ok. 6miesiecy przyjmuje tabletki hormonalne regulujące gospodarkę, ponieważ miewam spore wahania. Jestem też osobą bardzo nerwową i wewnętrznie bardzo się przejmuje się wszystkim. Czy stres, bądź tabletki mogą mieć na to wpływ? Jakie mogą być inne powody? Do tej pory nie stwierdzono u mnie problemów z żyłami.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę zgłosić się koniecznie do lekarza rodzinnego po badaniu Będzie można zalecić dalsze postępowanie